Yeniden Başlamak-Yolumuz Kafadam

Yeniden Başlamak-Yolumuz Kafadam

Yolculuk bir adımla başlar, niyet oldukça önemliyse de ilk adım atılmadan yola çıkılmaz.

İlk adım adımların en büyüğü olamayabilir fakat ilk adım olması hasebiyle en önemli adımdır. Tabi bir yerden-bir yere varmak istemek ile ilgili kısımdan bahsediyorum. Bir yerden-bir yere: Çünkü vardığımız nokta yola çıktımız nokta ile aynı olabilir, fakat yolculuk artık bitmiştir ve bulunduğun noktadaki varlığı daha manalıdır ve o nokta da daha yakışlı,güzel duruyordur. İnsan yaşamına da insanın en uzun yolculuğu demek lügatımca mümkün. Yani madem ki bir defa dünya da var olduk, kısalığı veya uzunluğu içinin doluluğuna göre farklı şekillerde nitelendirilebilir fakat yaşam süremize denk olması itibariyle nicelik olarak en uzun yolculuğumuz. Bir de en nihayetinde bu yolculuğun amacı bir lügât kazanmamız hatta bundan daha ziyâde kendi lügâtımızı en doğru şekilde oluşturmak’ kısmı var ki o kısım başlı başına ayrı bir dünya olduğu için şimdilik yalnızca değinmekle geçiyorum.

 

 

Hayatımız boyunca karşı karşıya kaldığımız büyüklü küçüklü sonsuz sayı da durum ve olayların her biri bizi bir başka yolculuğa davet eder ve tercihlerimiz bir bakıma yolumuzu belirler(Buraya şu soruyu sorduktan sonra nokta koymak istiyorum”ailelerimizden tutun da içinde bulunduğumuz çevrenin ve bunların en güçlüsü olan reklamların etkilerinden sıyrılıp kararlarımızın gerçekten de bizim oldugunu ne kadar savunabiliriz?).

Kafadam yol

Hangi işimizde olursa olsun ilk adımı atma becerisiyle birlikte o işin yarısını bitirdiğimizi farkedelim.

Mesela uzun bir yol düşünün ve o yolu bitirmek için önce ilk yarısını bitirmemiz gerekiyor(yolun yarısını bitirmeyi iş olarak niteleyelim). Bu ilk yarının bitmesi içinse bu ilk yarının da önce ilk yarısını almamız gerekiyor ve böyle böyle en geriye doğru ilerlersek dört adım ilerlemek için önce iki adım yani yarısını ve iki adım almak icin bir adımı almak gerekiyor…Yani atacağımız bir adım ile bir işin yarısı bitiyor. Ardından ilerledikçe minik adımlarla dahi herbir işin yarısını ve sonra da kendisini bitirmemiz mümkün. Gelin bir cin ali ile bu olayı daha bir somutlaştıralım…

 

İşin bu kısmını birlikte düşündükten sonra başlamak için bir engelimiz olmamasına rağmen eksik olan o ilk adımı atma gayretini her işimiz de göstermeye niyet etmemizin sonucunda Kafadam vücut buldu diyebiliriz.

 

Gel gelelim bize. Yani Kafadam’ın içindekilerden bana. Bu yolun beni nereye götüreceğini, geleceğin neler göstereceğini ve şartların neler olacağını elbetteki bilmiyorum Yalnızca üç aşağı beş yukarı azmimiz ölçüsünde çaba sarfedeceğimizi biliyorum, herkesin bileceği gibi. Bu yüzden umuyorum ki her yolumuzda, her işimizde azmimiz ve çabalarımız biz var oldukça bizimle olsunlar.

Kafadam hayırlı olsun!

 

Siteyi kurma serüvenimiz adlı yazıyı okumak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.